Powiatowy konkurs o A. Mickiewiczu

24 lutego w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku odbył się Powiatowy Konkurs o Życiu
i Twórczości Adama Mickiewicza.
Uczestnikami było 25 uczniów z 9 gimnazjów (Gimnazjum w Borownie, Gimnazjum w Konarach, Gimnazjum w Kłomnicach, Gimnazjum w Pławnie, Gimnazjum w Witkowicach, Gimnazjum w Garnku, Społeczne Gimnazjum nr 2 im. Z. Herberta w Cz - wie, Gimnazjum nr 5 w Cz - wie, Gimnazjum nr 20 w Cz - wie) oraz 13 uczniów z 5 szkół podstawowych (SP w Borownie, SP w Kłomnicach, SP w Pławnie, SP w Witkowicach, SP w Garnku). Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Małgorzata Smolarczyk, p. Dorota Majchrzak, p. Alina Grabna i p. Beata Wyrwał. Konkurs miał charakter pisemny- uczniowie rozwiązywali test dostosowany do swojej kategorii wiekowej. O poszczególnych miejscach decydowała ilość punktów uzyskanych z testu.
Laureatami konkursu zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Maja Chrząstek - SP w Kłomnicach
II miejsce: Oskar Szymczyk - SP w Witkowicach
III miejsce: Filip Woldan - SP w Kłomnicach
Wyróżnienie: Julia Romianowska - SP w Kłomnicach

w kategorii gimnazjów:
I miejsce: Monika Frymus - Gimnazjum w Kłomnicach
II miejsce: Klaudia Janeczek - Gimnazjum w Borownie
III miejsce: Julia Boral - Gimnazjum w Kłomnicach
Wyróżnienie: Aleksandra Tądel - Gimnazjum nr 20 w Częstochowie

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Goście obejrzeli występ artystyczny uczennic naszej szkoły.