Poczytaj mi, przyjacielu

W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku akcja „Poczytaj mi, przyjacielu” trwa od października. Co tydzień odbywają się piątkowe „Bajkowe poranki” w oddziale przedszkolnym. Czytaniem zajmuje się osiem wolontariuszek z klasy V Szkoły Podstawowej w Garnku. Pierwsze spotkanie odbyło się 31 października 2014r., a każde następne w kolejny piątek – przez cały I semestr. Uczennice czytały dzieciom „Savoir-vivre, czyli dzieciaki naopaki”, „Dzwoneczek. Sekret magicznych skrzydeł”, „Wiersze dla dzieci o dzieciach”, „Dobre wróżki”, „Rzepkę". Po każdym przeczytanym utworze dzieci odpowiadały na pytania z ich treści oraz wykonywały zadania specjalne. Wśród zadań specjalnych znalazły się: malowanie kolorowanek, rysowanie, gry i zabawy zręcznościowe, integracyjne i zespołowe np. pająk i muchy, ciepło-zimno oraz zagadki. Wolontariuszki starały się, aby „Bajkowe poranki” były atrakcyjne dla maluchów, dlatego też sumiennie przygotowywały się do nich. Własnoręcznie wykonywały upominki dla przedszkolaków np. medale dla najaktywniejszych dzieci. Opracowywały układy taneczne, które wykonywały razem z dziećmi, śpiewały piosenki. Poczytajowe spotkania w I semestrze zakończyły się 30 stycznia.
Akcję „Poczytaj mi, przyjacielu” kontynuujemy w II semestrze. Pierwsze zajęcia odbyły się 16 lutego.