SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


WIWAT BABCIA I DZIADEK

W Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. W tym roku obchodziliśmy to niezwykłe, radosne i wzruszające święto w piątek – 23stycznia.
Na uroczystość przybyło wielu gości. Pani Dyrektor Anida Chybalska przywitała ich ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.
Następnie dziadkowie obejrzeli występy swoich wnucząt przygotowane pod kierunkiem pań: A. Gosek – Szumlas (wych. kl. Ia), A. Fresel (wych. kl. Ib), I. Małek (wych. kl. II) i S. Pruszek (wych. kl. III).
Na początku bogatego programu artystycznego zaprezentowały się dzieci z klasy II i III. Zatańczyły śląski taniec „Trojak”, wyrecytowały pełne humoru „alfabetyczne” życzenia dla babci i dziadka oraz wykonały układ taneczny do piosenki „Chocolate”.
Uczniowie klas pierwszych sprawili wszystkim miłą niespodziankę wcielając się w role babć i dziadków, którzy rywalizują na wesoło w specjalnym wydaniu „Familiady”. Pokazali się też w występie tanecznym oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę.
Drugoklasiści wystawili sztukę „Czerwone Kapturki”, czyli humorystyczną wersję znanej bajki, a uczniowie klasy trzeciej pomysłowo zainscenizowali wiersz „Rzepka” J. Tuwima. Skoczne rytmy utworów muzycznych wykorzystanych w przedstawieniach zachęciły gości do miłej zabawy.
Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kwiatki i serduszka wykonane z wiórków osikowych. Spotkanie przebiegało w atmosferze radości i wzruszenia.
Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom życzymy zdrowia, energii i radości z posiadania wnuków.

Izabela Małek
Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku

dbd.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione