Szkoła Odkrywców Talentów

Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku w roku szkolnym 2014/15 dołączył do sieci „Szkół Odkrywców Talentów". Jest to wyróżnienie przyznawane szkołom, które podejmują systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych. Projekt „Szkoły Odkrywców Talentów" organizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Aby otrzymać wyróżnienie należało udokumentować podejmowane działania i sukcesy uczniów w trzech różnych dziedzinach. W naszej szkole nauczyciele wspierają rozwój uczniów w różnorodnych obszarach: czytelniczo-literackich i matematycznych (przedmiotowych), muzycznych oraz artystycznych. Szkoła, której przyznano powyższy tytuł, zostaje umieszczona na ogólnopolskiej mapie szkół, na stronie:http://www.ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1248&Itemid=1499.
Znakiem rozpoznawczym wszystkich wyróżnionych szkół są pamiątkowe tablice umiejscowione na budynku szkoły oraz certyfikaty. Akcję przystąpienia do programu „Szkół Odkrywców Talentów" koordynowała p. Joanna Wójcik.

Tablica.jpg