SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


POLONIJNA GWIAZDKA NA SPORTOWO

W dniu 8 grudnia 2014 r. odbyły się szkolne zawody w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły klasy gimnazjalne. Trzy drużyny, składające się z 3 dziewczyn oraz 3 chłopców, prowadziły zaciętą walkę o tytuł zwycięzcy.
Ostatecznie, bez straty żadnego seta, wygrała reprezentacja klasy III gimnazjum, na drugim miejscu uplasowała się II gimnazjum, a trzecie miejsce należało do najmłodszych I – gimnazjalistów. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział, natomiast na szyi kapitana zwycięskiej drużyny, Natalii Raźniak, spoczął ufundowany przez Samorząd Uczniowski – złoty medal.

Także w grudniu, dokładnie 12 - go, w Hali Polonia w Częstochowie miało miejsce jeszcze inne wydarzenie związane ze sportem, a mianowicie odbywająca się już po raz 16 „Polonijna Gwiazdka na Sportowo”. Cała nasza szkoła wyruszyła na ową imprezę, by aktywnie uczestniczyć w pokazie.
Mogliśmy podziwiać rozmaite sporty: taniec towarzyski w wykonaniu młodszych i starszych tancerzy, wyścigi speedroweru, pokaz armwrestlingu i taekwondo, a także mecz piłki nożnej oraz gimnastykę. Każdemu wydarzeniu towarzyszyły gromkie oklaski, krzyki oraz odgłosy trąb. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najzagorzalszych kibiców. Nasza szkoła również została doceniona: otrzymaliśmy skakankę i hantle. Czekamy z niecierpliwością na następną tego typu imprezę!

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione