WYCIECZKA DO OSIKOWEJ DOLINY

W piątek, 9 stycznia 2015 r., dzieci z klas I - III były na wycieczce w "Osikowej Dolinie".
To miejsce, o tak ciekawej nazwie, znajduje się w Koziegłowach. Jest to pracownia rękodzielnicza, w której z wiórków osikowych wykonuje się różne ozdoby, a nawet duże choinki.
Podczas wycieczki nasi uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, na których własnoręcznie wykonali czerwone serduszko i kolorowego kwiatka, umocowanego na osikowym klocku. Prace ozdobili brokatem. W ten sposób przygotowali prezenty dla swoich babć i dziadków, które wręczą na szkolnej uroczystości w dniu 23 stycznia.
W czasie pobytu w "Osikowej Dolinie" poznali również historię tego miejsca, dowiedzieli się o rekordzie Guinessa na największy kapelusz, który ustanowili mieszkańcy Koziegłów, posmakowali miejscowych ciasteczek, podziwiali przepiękne ozdoby, a także zakupili materiały do prac plastycznych. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie nas, ciekawe warsztaty, a pasjonatów rękodzielnictwa zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca.

os.jpg