MIKOŁAJKI

Mikołajki w ZS Garnek Dnia 5 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbyły się Mikołajki dla młodszych dzieci ze środowiska lokalnego i szkoły. W świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, od godziny 9.00, czekało na przybycie świętego Mikołaja około 100 dzieci w czerwonych czapeczkach. Uroczystość rozpoczęła się od występu uczniów klasy II i III, którzy w programie słowno - muzycznym przypomnieli historię św. Mikołaja - biskupa Miry. Po powitaniu gościa z prezentami, dzieci z klas pierwszych odtańczyły "Zimową poleczkę", a przedszkolaki wyrecytowały okolicznościowy wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Następnie św. Mikołaj rozdał dzieciom upominki. Dla wszystkich milusińskich organizatorzy przygotowali jeszcze szereg innych atrakcji. Wśród nich znalazły się dwa zamki dmuchane wypożyczone od firmy VIV z Garnka, malowanie twarzy, "Kram różności" z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczennice gimnazjum,kawiarenka prowadzona przez SU, pląsy i zabawy przy muzyce. Zorganizowane w ten sposób Mikołajki dały dzieciom mnóstwo radości i cudownych przeżyć.

m.JPG