Festiwal "Szkoły z klasą 2.0"

27 maja 2014 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku odbył się Festiwal "Szkoły z klasą 2.0", podczas którego zaprezentowane zostały 2 projekty edukacyjne zrealizowane w szkole podstawowej: "Jedziemy na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie" - projekt zrealizowany przez uczniów klasy I i II pod kierunkiem pani Izabeli Małek i pani Stanisławy Pruszek oraz "Damy , rycerze i zamki średniowieczne" - projekt zrealizowany przez uczniów klasy III pod opieką pani Anny Gosek - Szumlas i 2 zrealizowane w gimnazjum: "Wielcy matematycy" - projekt zrealizowany przez uczniów klasy II pod kierunkiem pani Ilony Raźniak i pani Agnieszki Dróżdż i "Polsko - niemieckie zwyczaje wielkanocne" - projekt zrealizowany przez uczniów klasy I gimnazjum pod opieką pani Renaty Chrostowskiej i pani Sławomiry Mikulskiej - Jaśkiewicz. Uczniowie klasy I omówili 4 prezentacje multimedialne: "Zwierzęta Gór Świętokrzyskich", "Rośliny Gór Świętokrzyskich", "Świętokrzyski Park Narodowy" i "Legenda o czarownicach", klasa II przedstawiła i omówiła 2 prezentacje multimedialne: "Zabytki Gór Świętokrzyskich", "Jaskinia Raj" oraz zaprezentowała plakat interaktywny na temat Gór Świętokrzyskich oraz zdjęcia z wycieczki w Góry Świętokrzyskie, w której uczestniczyli 19 maja 2014r. Klasa III zaprezentowała album pt. "Damy, rycerze i zamki średniowieczne", prezentację multimedialną na ten temat oraz pokazała film animowany pt. "Rycerz na straży", którego bohaterami były ludziki z plasteliny wykonane przez dzieci. Gimnazjaliści z klasy II zaprezentowali prezentację multimedialną (składającą się z 50 slajdów), poświęconą wielkim matematykom, a następnie zaprezentowali album na ten sam temat. Uczniowie z klasy I przedstawili projekt "Polsko - niemieckie zwyczaje wielkanocne". Była to obszerna i różnorodna prezentacja składająca się z filmów, prezentacji multimedialnych, komiksów, kartek animowanych, plakatów interaktywnych. Na zakończenie uczniowie zaserwowali żurek wielkanocny z kiełbasą i jajkiem na pięknie przygotowanym świątecznym stole.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie wykorzystywania TIK zdobyte i udoskonalone w czasie trwania programu "Szkoła z klasą 2.0". Festiwal 2.0 uświadomił całej społeczności szkolnej, jakie możliwości niesie ze soba TIK oraz jaką przyjemnością jest nauka, jeśli sięgamy po atrakcyjne metody i formy pracy. Wszystkim bardzo podobały się występy uczniów. Relacje z naszego festiwalu można znaleźć na blogach uczniowskich: "Moja szkoła, moje sprawy" "Moja szkoła w zasięgu ręki".

ok.jpg