Olimpiada Pomysłów z Klasą

6 czerwca 2014r. 11 uczniów z Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku wraz z opiekunem, brało udział w ”Olimpiadzie Pomysłów z Klasą” w Warszawie , zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach realizacji programu "WF z Klasą". W hali sportowej „Koło” spotkali się z kolegami i koleżankami z 26 szkół z całej Polski. Podczas tej sportowej imprezy każda grupa uczniowska prezentowała swój pomysł na aktywność ruchową. Były między innymi pokazy ćwiczeń z piłkami różnego rodzaju, gimnastyka sportowa, pokazy ćwiczeń z gumą Thera – Band, skoki przez linę, zumba, tańce z pomponami, unihokej, speed badminton oraz wiele innych zabaw i gier. Nasze uczennice z klasy II zaprezentowały taniec z kolorowymi chusteczkami szyfonowymi, a uczennice z klasy IV – układy taneczne do „Makareny” i „Czekolady”. Wspólnie zaproponowali zabawę z chustą animacyjną i kółkami hula – hop. Na olimpiadzie nie zabrakło znanych osobistości i sportowców. Karolina z klasy II próbowała żonglerki dwiema piłeczkami pod okiem byłej pani minister sportu – Joanny Muchy. Dzieci zdobyły autograf od Pawła Nastuli, z którym mają wspólne zdjęcie. Nie omieszkali także zaprosić przed obiektyw aparatu graczy futbolu amerykańskiego. Udział w sportowej olimpiadzie dostarczył im dużo radości i nowych pomysłów na rozruszanie całej szkoły. Dziękują organizatorom za zaproszenie i nagrody.
Zespół Szkół w Garnku realizuje program CEO "WF z Klasą". O ciekawych lekcjach wf - u w klasach I - III i sportowych wydarzeniach szkolnych można przeczytać na blogu szkoły http://blogiceo.nq.pl/aktywnywf/. Nauka krakowiaka, jako alternatywy dla zumby, opisana na blogu szkoły, została dodana przez CEO do "Dobrych Praktyk". Można przeczytać o tym na stronie http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2014/03/18/alternatywa-dla-zumby/