KONCERT KRZYSZTOFA BIGAJA

W dniu 26 maja 2014r. w naszej szkole odbył się koncert artysty krakowskiego Krzysztofa Bigaja. Z zawodu jest nauczycielem języka polskiego, a z zamiłowania – dość wszechstronnym artystą.
Aktualnie skupia się na tworzeniu i wykonywaniu muzyki chrześcijańskiej koncertując głównie na terenie diecezji krakowskiej i bielsko-żywieckiej. Pan Krzysztof wystąpił u nas z muzycznym projektem ze śpiewaną poezją papieża św. Jana Pawła II, pt. „Pieśni o Bogu Ukrytym”.
Koncert ten przyczynił się do popularyzacji twórczości Karola Wojtyły, który był nie tylko wybitnym człowiekiem i kapłanem, ale także wielkim artystą. Treścią piosenek były wiersze Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Kluczem występu były trzy tematy, do których Wojtyła nieustannie powraca: Boże Narodzenie, Zbawcza Śmierć i Eucharystia. Dzięki rekwizytom użytym podczas koncertu uczniowie mogli w pełni uczestniczyć w koncercie i lepiej zrozumieć sens tej poezji.
Serdecznie dziękujemy za piękny występ.

BIG.jpg