SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W dniu 16 maja 2014r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się już po raz trzeci konkurs piosenki w języku angielskim ENGLISH KIDS SONG.
Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską.
Poprzedni odbył się w maju ubiegłego roku i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów,
jak i nauczycieli. Podobnie było i w tym roku, nie zawiedliśmy się, frekwencja była duża. W konkursie uczestniczyło 28 uczestników z 7 szkół.
Po raz pierwszy udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Kruszynie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie.
Ponadto towarzyszący nam od 3 lat i chętnie biorący udział uczniowie
i nauczyciele z Zespołów Szkół w Skrzydlowie, Rzerzęczycach, Konarach
i Kłomnicach oraz nasi uczniowie z Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku.

Nauczyciele przygotowujący to: pan Michał Nowakowski (Kruszyna), panie: Justyna Radecka (Borowno), Monika Chmielarz (Skrzydlów), Aldona Mroziakiewicz i Monika Wrzalik-Bruś (Rzerzęczyce), Ewa Kuchcińska (Konary), Agnieszka Kloczkowska i Aneta Prokop (Kłomnice) oraz Renata Chrostowska i Małgorzata Zięba (Garnek). Naszym celem jest promowanie talentów wokalnych już od najwcześniejszych lat w połączeniu z umiejętnością śpiewania w języku angielskim. Język ten odgrywa niezaprzeczalnie wiodącą rolę w porozumiewaniu się ludzi niemalże na całym świecie, dlatego ważnym jest, aby zachęcać uczniów już na pierwszym szczeblu nauki szkolnej do poznania tego języka i zainteresowania ich jego melodią.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Uczestnicy przygotowali piosenki, których uczą się podczas zajęć lekcyjnych, jak również takie, które słyszymy w radiostacjach. Jury musiało dokonać trudnego wyboru.
Jury reprezentowali: Ewa Nieszporek nauczyciel języka angielskiego oraz konsultant metodyczny RODN „WOM” w Częstochowie, Sylwia Gojevic, muzyk i nauczyciel Zespołu Szkół w Witkowicach, Elżbieta Twardoch nauczyciel w Zespole Szkół w Kłomnicach i muzyk z zamiłowania, Urszula Piwowarczyk - nauczyciel Przedszkola Oddziału Zamiejscowego w Rzekach Wielkich i muzyk z zamiłowania.
Po długich obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców w dwóch kategoriach: Kl. I-II, Kl. III-IV.
Nagrodę Grand Prix kategorii klas I-II Szkoły Podstawowej zdobył Antoni Sosnowski, uczeń Zespołu Szkół w Rzerzęczycach, przygotowany przez panią Monikę Wrzalik - Bruś.
I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Konarach Zuzanna Solus przygotowana przez panią Ewę Kuchcińską.
II miejsce należy do Klaudii Chrząstek z tej samej szkoły,
III miejsce również powędrowało do uczennicy Kornelii Michoń z Zespołu Szkół w Konarach.
Wyróżnienia należą do: Martyny Berskiej uczennicy Zespołu Szkół w Konarach oraz Mai Radziejewskiej z Zespołu Szkół w Garnku.
Dziękujemy opiekunom wyróżnionych, za przygotowanie i motywowanie swoich uczniów do nauki języków obcych.
W kategorii klas III-IV Szkoły Podstawowej zdobywcą nagrody
Grand Prix został Amadeusz Ciesielski z Zespołu Szkół w Rzerzęczycach, którego opiekunem jest pani Aldona Mroziakiewicz.
I miejsce przyznano Julii Drożdzyńskiej, uczennicy Zespołu Szkół w Garnku, przygotowanej przez Małgorzatę Ziębę.
II miejsce zdobyła Anna Łągiewka również uczennica Zespołu Szkół w Garnku - przygotowana przez panią Renatę Chrostowską.
III miejsce trafiło do Julii Koseli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie, którą przygotowała pani Justyna Radecka.
Do wyróżnionych przez jury należą: Jakub Szymczak, uczeń Zespołu Szkół w Skrzydlowie, Wiktoria Nierobot , uczennica Zespołu Szkół w Kłomnicach, oraz Daria Wójcik, uczennica Zespołu Szkół w Rzerzeczycach.
Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom konkursu. Panu Stanisławowi Gmitrukowi dyrektorowi Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Pan dyrektor bardzo aktywnie wspiera działania na terenach wiejskich oraz chętnie dofinansowuje wszelkie inicjatywy podejmowane w szkołach. Pani dyrektor Zespołu Szkół Anidzie Chybalskiej, która jest wielką zwolenniczką konkursów dla najmłodszych ufundowała nagrody książkowe. Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku, która ufundowała napoje dla uczestników konkursu, panu Tomaszowi Drabowi, który wsparł nasz konkurs fundując nagrody w postaci drobnych upominków, piekarni „Krysiak” w Kłomnicach, która sponsorowała poczęstunek dla uczestników oraz wydawnictwu Oxford University Press i Macmillan, które wsparło nasz projekt różnymi pozycjami książkowymi. Ponadto sponsorami konkursu byli panowie Radni Gminy Kłomnice: Piotr Juszczyk, Janusz Ciastek i Grzegorz Gala, którzy wsparli nasz konkurs finansowo.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom. Dziękujemy za przybycie i udział w konkursie. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

kids.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione