SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Konkurs pożarniczy

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA ELIMINACJACH POWIATOWYCH OTWP
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 12 kwietnia 2014r w Zespole Szkół im. W. Szafera w Złotym Potoku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W turnieju brali udział uczniowie z 10 gmin ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do części ustnej przystąpiło 5 uczestników z każdej grupy wiekowej. Za organizację eliminacji powiatowych odpowiadał pan Tadeusz Ciastko,wiceprezes Oddziału Powiatowego OSP RP w Częstochowie. Uczestników oceniała komisja składająca się z wykładowców Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Przedstawiciele gminy Kłomnice zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Uczeń Zespołu Szkół im. C. K. Norwida – Łukasz Pluciński zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich w Siewierzu.
Dawid Witczak, uczeń Zespołu Szkół w Garnku, zajął II miejsce w kategorii gimnazjum.
W kategorii szkół podstawowych Małgorzata Musiał uczennica Zespołu Szkół w Zawadzie zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali statuetki, nagrody książkowe, a zwycięzca otrzymał tablet.
Konkurs przebiegał w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Uczestnicy i opiekunowie mieli okazję degustować „złotopotocki” żurek oraz domowe wypieki.

pozar.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione