FALLEN IN LOVE

26 kwietnia w naszej szkole odbył się w naszej szkole
I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
"FALLEN IN LOVE".

Celem konkursu była popularyzacja poezji krajów anglojęzycznych doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie i wspieranie zdolności aktorskich wśród uczniów.
Organizatorkami konkursu były p. I. Canghelaris i p. R. Chrostowska.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 szkół z : Zawady Kłomnic, Konar, Skrzydlowa, Dąbrowy Zielonej, Witkowic i Garnka.
Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja dowolnego wiersza o tematyce miłosnej w języku angielskim i polskim. Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy byli solidnie przygotowani, odznaczali się oryginalnością i pomysłowością. Jury miało trudne zadanie. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce - Piotr Woldan - ZS w Zawadzie
II miejsce - Katarzyna Chrząstek - ZS w Konarach
III miejsce - Natalia Szyda - ZS w Garnku

Wyróżnienia:
- Anna Łapeta - ZS w Kłomnicach
- Iga Kugiel - ZS w Witkowicach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Nagrody te były ufundowane przez sponsorów, którym chciałyśmy serdecznie podziękować:
Starostwo Powiatowe,
Księgarnia Lingwistyczna BOOKS w Częstochowie,
Wydawnictwo Oxford,
Wydawnictwo Macmillan,
p. Piotr Juszczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego,
p. Janusz Ciastek - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłomnice,
p. Grzegorz Gala - Radny Gminy Kłomnice.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy ich opiekunom za przybycie i udział w konkursie.