SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Z pamiętnika Natalii

Przygotowując się do Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny we Wrocławiu, bardzo się denerwowałam i niepokoiłam. Najwięcej stresu przysparzał mi występ przed jury z udziałem prof. Jana Miodka. W dniu wyjazdu nieco się uspokoiłam. Fakt, iż mam jeszcze jeden dzień „wolności” przed oficjalnym rozpoczęciem konkursu pozwolił mi się odprężyć. Po dotarciu na miejsce, Wrocław wywarł na mnie ogromne wrażenie! Byłam zachwycona budynkami, stylem, w jakim to miasto zostało utrzymane. Również bardzo spodobał mi się hotel, w którym mogłam porządnie wypocząć przed testem, natomiast dość długie (a zarazem interesujące) warsztaty, dostarczyły mi kilku cennych wskazówek przed występem. Zwiedzanie miasta było bardzo dobrze zorganizowane. Zadania, które mieliśmy wykonać niezwykle umiliły poznawanie Wrocławia i poprawiły relacje pomiędzy uczestnikami. Panorama Racławicka wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Niezwykłym doświadczeniem było dla mnie poznanie profesorów Jana Miodka i Jerzego Bralczyka, od których udało mi się uzyskać autografy i pamiątkowe zdjęcia! Debata językoznawców sporo mnie nauczyła, była po prostu bardzo ciekawym doświadczeniem.
Sam konkurs był trudny; pomimo że nie udało mi się zająć żadnego z czołowych miejsc, jestem szczęśliwa, że miałam okazję poznać tyle ciekawych osób, w tym, oczywiście, profesorów.
W dniu wyjazdu cieszyłam się, że wracam do domu, ale było mi przykro, że prawdopodobnie wielu z osób, które poznałam dzięki temu konkursowi, już nigdy nie spotkam. Mam nadzieję, że w przyszłości przyjadę do Wrocławia na jeszcze dłużej, ponieważ zakochałam się w tym mieście.

Natalia Szyda, kl. II Gimnazjum

miodek.JPG

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione