Kwadrans przed sprawdzianem

14 marca 2014 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Kwadrans przed sprawdzianem". Został on zorganizowany przez nauczycielki matematyki ZS w Garnku: A. Dróżdż,I. Raźniak i E. Wrońską. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 9 szkół podstawowych(Kłomnice, Zawada, Skrzydlów, Witkowice, Rzerzęczyce, Dąbrowa Zielona,Garnek i Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa z Częstochowy). Konkurs miał charakter pisemny. Uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte. Maksymalnie mogli uzyskać 32 punkty. O poszczególnych miejscach decydowała ilość punktów z testu:
I miejsce: Karolina Lewandowska z Częstochowy
II miejsce: Martyna Łęgowik z Dąbrowy Zielonej, Jakub Głowacki z Częstochowy
III miejsce:Julia Matuszczyk z Kłomnic
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.Nagrody te były ufundowane przez sponsorów, którym chciałyśmy serdecznie podziękować: Starostwo Powiatowe, Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie, sklep "Evita" pana Tomasza Draba, Dyrekcja i Rada Rodziców ZS im. B. Prusa w Garnku. Poziom konkursu był wysoki, uczniowie byli dobrze przygotowani przez swoich opiekunów.
Po przeprowadzeniu konkursu pani Agnieszka Dróżdż wraz z uczestnikami wykonała piękne, wielkanocne zające.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom za przybycie i udział w konkursie.

kwa.jpg