BAJKOWE JASEŁKA

Dwudziesty grudnia był w naszej szkole dniem niezwykłym. Rano uczniowie wszystkich klas spotkali się na klasowych wigiliach. Potem wszyscy wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w ,,Bajkowych jasełkach”, przygotowanych przez uczniów kl. IV, V SP oraz II i III gimnazjum pod opieką pani Sławomiry Mikulskiej – Jaśkiewicz. W stworzeniu świątecznego klimatu pomogła przepiękna scenografia przygotowana przez panią Luizę Juszczyk. Tym razem do Dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa zawitali nie trzej królowie, a postaci z bajek. ByłaDziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Smerfetka, Pszczółka Maja, Calineczka , Pinokio oraz Aniołowie. Każdą zbliżającą się do szopki postać zapowiadał chórek Aniołów. Bajkowe postacie z wierszem na ustach zmierzały ku Dzieciątku, aby złożyć Mu, to co mają najcenniejsze. Całe przedstawienie przeplatane było pięknymi pastorałkami śpiewanymi przez małych aktorów. Uczennice akompaniowały grając na gitarach i kayboardzie. Ponadto uczennice pod kierunkiem pani Anny Gosek – Szumlas wykonały na głosy dwie piękne pieśni . Młodzi aktorzy zapewnili nam chwile zabawy i poważnej refleksji.
Następnie odbył się koncert kolęd przygotowany przez wszystkie klasy szkoły podstawowej.

JAS.JPG