SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu
SZKOŁA Z KLASĄ 2.0
Szkoła z klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002r. przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. Celem akcji jest promowanie i współtworzenie szkoły, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli. Obecnie priorytetowym celem programu jest skupienie się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK w codziennej pracy szkolnej.
18 grudnia odbyły się w naszej szkole debaty szkolne. Od 9.45 do 10.45 trwała debata gimnazjum. Natomiast od 11.00 do 11.45 trwała debata w gimnazjum.
Debaty miały na celu wprowadzenie kodeksu 2.0, czyli zasad wykorzystywania TIK w uczeniu i nauczaniu oraz zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

szkolazklasa.jpg