Z poprawną polszczyzną za pan brat

Uczennice Gimnazjum w Garnku okazały się mistrzyniami poprawnej polszczyzny podczas Powiatowego Konkursu Poprawnej Polszczyzny o Gęsie Pióro Mikołaja Reja. Konkurs odbył się 5 grudnia 2013r. w Gimnazjum nr 5 w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z gimnazjum i ze szkoły podstawowej: Natalia Szyda, Weronika Dziagacz, Weronika Małek oraz Julia Szkop pod opieką pani Joanny Wójcik.
Uczestniczki pisały test z zakresu poprawności językowej. Musiały wykazać się znajomością związków frazeologicznych, synonimów, antonimów, homonimów, eufemizmów, zapożyczeń, archaizmów oraz umiejętnością odmiany wyrazów. Nasze uczennice sprostały zadaniom - Weronika Dziagacz zajęła
I miejsce, a Natalia Szyda - II miejsce.