Powiatowy Konkurs o Bolesławie Prusie

6 listopada 2013r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku odbył się Powiatowy Konkurs
o Życiu i Twórczości Bolesława Prusa.
Uczestnikami było 20 uczniów z 8 gimnazjów (Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Skrzydlów, Kruszyna, Garnek, Gimnazjum nr 3 w Cz - wie, Gimnazjum nr 5 w Cz - wie, Gimnazjum nr 20 w Cz - wie. Konkurs miał charakter pisemny. O poszczególnych miejscach decydowała ilość punktów uzyskanych z testu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce:Dominika Kaczmarek - Gimnazjum w Dąbrowie Zielonej, Natalia Simińska - Gimnazjum w Kruszynie;
II miejsce:Aleksander Pirecki-Gimnazjum w Garnku, Klaudia Stacherzak - Gimnazjum w Kruszynie;
III miejsce: Sandra Wiewióra, Dawid Witczak - Gimnazjum w Garnku;
Wyróżnienie: Anna Iwanicka Gimnazjum nr 20 w Częstochowie, Anna Łapeta Gimnazjum w Kłomnicach.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.Goście obejrzeli występ uczniów ZS w Garnku poświęcony B. Prusowi.