SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


XIII DZIEŃ PAPIESKI

W tym roku po raz trzynasty obchodzony był Dzień Papieski w naszym kraju. Przypada on w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tegoroczne hasło brzmiało: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.
W naszej szkole 11 października 2013 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona Papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczennice klas: IV, VI SP oraz III G. pod przewodnictwem pani katechetki Sławomiry Mikulskiej – Jaśkiewicz przedstawiły montaż słowno-muzyczny pt.: ,, Był taki Papież wśród nas”.
Został on wzbogacony prezentacją multimedialną ukazującą zdjęcia z życia Karola Wojtyły. W swoim przedstawieniu uczennice przybliżyły postać Ojca Świętego, który całym swoim życiem dążył do świętości. Czynił to zwyczajnie, prosto i niezwykle konsekwentnie.
W każdej chwili życia: podczas modlitwy, pracy, twórczej aktywności, uprawiania sportu, odkrywania piękna przyrody, sprawowania posługi kapłana, biskupa i papieża z odwagą stawał po stronie świętości, godności człowieka i rodziny.
W niedzielę 13 października podczas Mszy Świętej uczennice naszej szkoły zaprezentowały inscenizację słowno- muzyczną przybliżającą postać Ojca Świętego. Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali również udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest 2500 stypendystów.

pap.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione