69 rocznica Bitwy pod Ewiną

W dniu 8 września 2013r. delegacja uczniów z naszej szkoły w składzie: Weronika Pruszek, Weronika Dziagacz i Norbert Krajewski z kl. III gimnazjum pod opieką pana Pawła Szumlasa wzięła udział w uroczystościach pod Ewiną.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą w intencji poległych żołnierzy odprawił ks. Andrzej Tomala z Żytna a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta z Pławna. Na oficjalną część uroczystości złożyły się przemówienia okolicznościowe oraz przypomnienie historycznych faktów Bitwy pod Ewiną. Liczne delegacje, w tym uczniowie naszej szkoły oddali hołd poległym w walce żołnierzom III Brygady Armii Ludowej im. gen. J. Bema poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem.
Część artystyczną uroczystości swoimi występami uświetnili : młodzież szkolna, orkiestra dęta oraz zespół Kraszewianki. Obecne były również grupy rekonstrukcji historycznych (pojazdy militarne i kawaleria) oraz Radomszczański Klub Krótkofalowców SP 7 RPA; tradycyjnie nie zabrakło również „żołnierskiej grochówki”.

ewina2.jpg