SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


TRZYMAJ FORMĘ

17 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz siódmy świętowali „Trzymaj formę” Jak co roku promujemy zasady prawidłowego i zbilansowanego sposobu odżywiania oraz aktywnego stylu życia.
Obchody przygotowała p. Halina Wiekiera, a prowadził tradycyjnie Bartek Ledwan .
Mogliśmy obejrzeć prezentację dotyczącą składników odżywczych zawartych w pokarmach a niezbędnych dla młodego organizmu.Uczniowie klas I – III uświetnili imprezę występami przebrani za owoce i warzywa, wykonywali wiersze i piosenki.
Weronika Dziagacz i Ola Wójcik w ramach konkursu
„W zdrowym ciele zdrowy duch”
przeprowadziły pokaz w którym brało udział po dwoje uczniów z klas IV – VI i I – III G, którzy na zasadzie odtwarzania wykonywali ćwiczenia dla każdego – ćwiczenia obserwowali i oceniali jurorzy w osobach p. Katarzyna Fabrykowska, p. Joanna Wójcik i p. Paweł Szumlas.
Nasi jurorzy mieli ogromy problem z oceną stoisk, które przygotowali uczniowie i tak klasa IV i V pyszne kanapki, klasa VI smaczne sałatki warzywne, klasa I sałatki i szaszłyki owocowe, klasa II smakowite soki warzywno owocowe a klasa III pięknie podane koktajle owocowe. Wszyscy uzyskali najwyższą liczbę punktów.
Następnie odbyły się konkursy z wiedzy na temat odżywiania, składników odżywczych i wiadomości sportowych.
Najwięcej punktów zdobyły klasy V i III G, które za wygraną dostały koszyki truskawek, następny kosz truskawek przypadł najmłodszym uczestnikom klasie IV. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy klasami II i III G, zwyciężyła klasa II oraz degustacja przygotowanych dań, które wszystkim smakowały.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione