SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


ENGLISH SONGS FESTIVAL

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
W dniu 7 czerwca 2013r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się cykliczny konkurs piosenki w języku angielskim ENGLISH SONGS FESTIVAL.
Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską. Poprzedni odbył się w maju ubiegłego roku i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Podobnie było i w tym roku, nie zawiedliśmy się, frekwencja była duża. W konkursie uczestniczyło 18 uczestników. Naszym celem jest promowanie talentów wokalnych już od najwcześniejszych lat w połączeniu z umiejętnością śpiewania w języku angielskim.
Język ten odgrywa niezaprzeczalnie wiodącą rolę w porozumiewaniu się ludzi niemalże na całym świecie, dlatego ważnym jest, aby zachęcać dzieci, uczniów już na pierwszym szczeblu nauki szkolnej do poznania tego języka i zainteresowania ich jego melodią.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Jury musiało dokonać trudnego wyboru. Jury reprezentowali:
Małgorzata Gojevic, muzyk i nauczyciel Zespołu Szkół w Zawadzie, Agnieszka Kloczkowska nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Kłomnicach, Paweł Szumlas, muzyk i nauczyciel Zespołu Szkół w Garnku oraz uczeń kl. III Gimnazjum w Garnku, Bartłomiej Ledwan.
Po długich obradach jury wyłoniono następujących zwycięzców.
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej zdobył Jakub Szymczak, uczeń Zespołu Szkół w Skrzydlowie, przygotowany przez nauczyciela Annę Wawrzkiewicz. II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Garnku Julia Drożdzyńska przygotowana przez panią Małgorzatę Ziębę. III miejsce należy do Wiktorii Nierobot Wyróżnienia powędrowały do: Natalii Maj uczennicy Zespołu Szkół w Rzerzęczycach, Zuzanny Piwowarczyk uczennicy Zespołu Szkół w Zawadzie, Kingi Stachowicz oraz do Wiktorii Piras uczennicy Zespołu Szkół w Konarach.
Dziękujemy opiekunom wyróżnionych, za przygotowanie i motywowanie swoich uczniów do nauki języków obcych, tj. pani Aldonie Mroziakiewicz, Monice Wrzalik-Bruś, Arkadiuszowi Sitkowi, Ewie Bąk oraz Annie Wawrzkiewicz.
W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej zwycięzcą okazała się zostać Karolina Bajor, uczennica Zespołu Szkół w Skrzydlowie, której opiekunem jest pani Anna Wawrzkiewicz. II miejsce przyznano Annie Maj, uczennicy zespołu Szkół w Rzerzęczycach, przygotowanej przez Aldonę Mroziakiewicz. III miejsce zdobyła Monika Owczarek również uczennica Zespołu Szkół w Rzerzęczycach. Do wyróżnionych przez jury należą: Klaudia Kowalczyk, uczennica Zespołu Szkół w Kłomnicach, Mikołaj Mackiewicz oraz Zuzanna Kosmala, uczniowie Zespołu Szkół w Garnku, których opiekunem jest pani Renata Chrostowska.
Wszyscy uczniowie, zwycięzcy oraz wyróżnienie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczniowie również otrzymali drobne upominki na pamiątkę konkursu.
W tym miejscy pragniemy podziękować sponsorom konkursu, pani dyrektor Zespołu Szkół Anidzie Chybalskiej, która jest wielką zwolenniczką konkursów dla najmłodszych ufundowała nagrody książkowe oraz poczęstunek dla uczestników konkursu, panu Tomaszowi Drabowi, który wsparł nasz konkurs fundując nagrody w postaci drobnych upominków oraz wydawnictwom Oxford University Press i Macmillan które wsparły nasz projekt różnymi pozycjami książkowymi i innymi atrakcyjnymi nagrodami.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, za przybycie i udział. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

Konkurs English Song Festival 099.JPG

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione