SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


INTERNATIONAL DAY OF ENGLISH

W dniu 24 maja do naszej szkoły przybyli studenci z wielu krajów różnych kontynentów. Nasi goście to studenci biorący udział w programie Erasmus uczący się na Politechnice Częstochowskiej oraz Akademii Polonijnej w Częstochowie. Byli to: Charles z Ghany, Ellen z Taiwanu, Borja z Hiszpanii, Andrea z Włoch, Ana Paulina z Meksyku oraz dwie osoby z Turcji, Emrah i Busra.
Spotkanie zostało zaplanowane przez nauczyciela języka angielskiego panią Izabelę Canghelaris, która zaprosiła gości i zajęła się stroną organizacyjną. Na to spotkanie nasi goście przygotowali prezentacje multimedialne o swoich krajach. Mówili o kulturze, świętach, jedzeniu, zwyczajach oraz historii. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy prezentacji naszych gości, oglądaliśmy zdjęcia z ich krajów.
W czasie spotkania panowała serdeczna, miła atmosfera. Uczniom bardzo spodobał się pomysł zorganizowania tego typu integracji międzykulturowej. Mamy nadzieję, że ta wizyta przyczyni się do zwiększenia motywacji do nauki języków obcych i rozbudzi chęć odwiedzenia obcych krajów i poznania nowych ludzi i ich kultury.
Uczniowie klasy III Gimnazjum wraz z wychowawcą Małgorzatą Ziębą przygotowali się do tego spotkania perfekcyjnie.
Trzecioklasiści Klaudia Musiał oraz Filip Kuklewski przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą Częstochowy i Polski. Wspólnie przygotowali tradycyjne ciasta i przekąski. W porze lunchu uczniowie zaserwowali gościom polskie tradycyjne pierogi. Wszystkie potrawy smakowały naszym gościom. Młodzież gimnazjalna mieli okazję porozmawiać w języku angielskim ze studentami. Ponadto, na koniec spotkania wszyscy razem stworzyli plakat na pamiątkę tej wizyty oraz zrobili wspólne zdjęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Romana Kordasa za pomysł oraz Paulinie Kordas za przygotowanie i pomoc w realizacji tego spotkania.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione