Kostytucja 3 Maja

W czwartek, 9 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie gimnazjum przybliżyli swoim koleżankom i kolegom to ważne wydarzenie historyczne, prezentując ciekawe przedstawienie połączone z wierszami patriotycznymi.
Części artystycznej przewodniczył "Duch historii", który przywołał sceny oraz bohaterów sprzed 222 lat. Uczennica klasy I Natalia Szyda pięknie wyrecytowała utwór "Hymn do miłości ojczyzny", a uczennica klasy III Klaudia Musiał uświetniła uroczystość, wykonując piosenki:"Ojczyzna" Marka Grechuty i "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" z repertuaru Maryli Rodowicz.
Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali "Witaj majowa jutrzenko".

Akademia 3 Maj 011.JPG