Dzień Ziemi

Dnia 7.05.2012 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku po raz ósmy obchodziliśmy szkolny Dzień Ziemi.
Uroczystość pod hasłem: „Nie chcemy utonąć w śmieciach” przygotowały nauczycielki oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, panie: Grażyna Grabowska, Stanisława Pruszek, Izabela Małek i Agnieszka Bogucka.
Uczniowie klasy III przedstawili pouczającą inscenizację pt. „Na ratunek Ziemi”. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały barwny teatrzyk ekologiczny. Klasa I przygotowała bardzo ciekawe przedstawienie „Eko Kapturek”, a klasa II – humorystyczną inscenizację pt. „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej”.
Dzieci pięknie grały swoje role, śpiewały oraz zachęcały wszystkich do ochrony przyrody, dając dobry przykład sprzątania i segregowania śmieci. Występy były bardzo udane.
Następnie uczestnicy uroczystości udali się na tradycyjny "Zielony Marsz" ulicami Garnka, skandując hasła ekologiczne i śpiewając piosenki. Uwagę mieszkańców przyciągały również transparenty, zielone chorągiewki, baloniki i kwiaty. Organizatorzy i uczestnicy happeningu mają nadzieję, że przyczyni się on do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły i mieszkańców Garnka.

ziemia.jpg