Konkurs matematyczny „Jeden z dziesięciu”

W dniu 4 kwietnia 2013 roku odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu” organizowany przez Gimnazjum nr 6 w Częstochowie. W turnieju tym uczestniczyli gimnazjaliści z Kruszyny, Garnka, Borowna, Kamienicy Polskiej oraz z częstochowskich szkół. Konkurs przebiegał na zasadach zbliżonych do telewizyjnego turnieju „Jeden z dziesięciu”. Każdy uczeń miał trzy szanse(trzy balony), błędna odpowiedź to utrata szansy (przebicie balonu). Zawodnik, który utracił wszystkie szanse, odpadał z gry.
Patronat nad konkursem sprawowało Częstochowskie Stowarzyszenie Matematyczne Kangur, przy wsparciu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Prezes Stowarzyszenia pani Bożena Ujma oraz pani dyrektor Małgorzata Bieć były pod wrażeniem wysokiego poziomu uczniów, którzy w czasie konkursu musieli pokonać niemały stres, występując przed komisją składającą się ze wszystkich opiekunów uczestników. Zwycięzcą konkursu został Filip Kuklewski z Gimnazjum w Garnku.W czasie turnieju panowała przyjazna atmosfera pomimo ostrej rywalizacji.